Arama: Proje

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek:- “Asya Altyapı Yatırım Bankası, orta vadede Türkiye’ye sağladığı 3,3 milyar avro krediye 150 milyon avro ek etti”- “Dünya Bankası ise yeşil ve sürdürülebilir kalkınma kapsamında evvelki gün 77,8 milyon avro ve 4,95 milyon dolar ek finansman kaynağı sağladı”- “Uluslararası finans kuruluşlarının Türkiye’deki projelere kaynak sağlaması, bu kuruluşların Türkiye iktisadı ve Orta Vadeli Program amaçlarına duyduğu itimadı gösteriyor”

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda yıkılan ve 134 kişinin öldüğü Gaziantep’teki Ayşe-Mehmet Polat Sitesi ile ilgili yapılan soruşturma çerçevesinde hazırlanan eksper raporu açıklandı. Uzman raporunda sitenin statik projeden farklı olduğu vurgulanırken, raporu yorumlayan avukat Mehmet Aykut Başderici, “Düzenlenen uzman raporunda birçok aksaklıktan bahsedilmekte, o yüzden biz mümkün kasıt olma ihtimaline binaen bir araştırma yapılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu:- “Yapımı devam eden projelerimiz bittiğinde İstanbul’daki raylı sistem ağı uzunluğu 394,5 kilometreye yükselecek ve İstanbul raylı sistem ağının yüzde 50’den fazlasını bakanlığımız yapmış olacak”- “Yaptığımız uyum toplantısında bu projenin birinci çeyrekte değil, şubat ayı içerisinde İstanbul’un hizmetine verilebileceğini gördük ve o kararı aldık”

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bir altcoin projesinin vadeli süreç platformunda listelendiğini duyurdu. Böylelikle kripto para meraklıları da gözlerini, duyurudaki BarnBridge’e (BOND) dikti. Yakın vakitte yapılan resmi …

İsrail’in Filistin’deki soykırım ve katliamı, G20 doruğunda ABD’nin teşebbüsüyle gündeme gelen “Güney Koridoru” projesini başlamadan bitirdi. Hint-Pasifik bölgesini Orta Doğu’dan Avrupa’ya bağlayacak koridorun, Suudi Arabistan ve İsrail ayağı çöktü.

Hükümet, konut muhtaçlığı ve kentsel dönüşüm sebebiyle belediyeleri de devreye sokuyor. Halihazırda birçok AK Parti belediyesinin çalışmalara başladığı bildirildi. AK Parti kaynakları “Çalışmayı, ayırt etmeksizin bütün mahallî idarelere yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Bitcoin ve altcoin projelerinin şahıs odaklı olması olumsuz bir durum oluşturuyor. Bunun son örneği bir altcoin projesinden. Buna nazaran bir kripto para ünitesi projesinin kurucusu orduya alınınca fiyatta da düşüş oldu. Ayrıntılara bakalım. Kurucunun …

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) atık polimerlerden üretilen ışıldayan sinemalar aracılığıyla güneş gücünün lojistiğini sağlayarak elektrik üretebilen ‘akıllı’ pencere sistemi patent aldı. Türkiye’de birinci sefer geri kazanılarak üretilen yarı saydam polimer kaplamanın akıllı pencerelere entegresi ile ile güneş ışınlarının bir kısmı kullanılarak mesken ve iş yerleri kendi elektriklerini üretebilecek.

“ACEP, akıllı teknolojilerin ceza infaz kurumlarına entegrasyonu projesidir”- “Temelleri yaklaşık 5 yıl evvel atılan bu proje kapsamında manzaralı görüşme, Bakanlık bağlantı ve e-Doktor uygulaması üzere daha evvel hiç yapılmamış uygulamaların da bugün prestijiyle hayata geçirilmesini sağlıyoruz”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlığında, Beştepe’de düzenlenen Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan Dijital Türk Lirası ile ilgili önemli bir karar çıktı. Detaylara bakalım. Dijital Türk Lirası için tamamlanma hedefi 2024 Merkez Bankası …

“Milli Eğitim Bakanlığı olarak hem genel olarak spor kültürünün gelişmesine hem de aşikâr spor kısımlarında uzmanlaşankişilerin yetişmesine katkı vermek istiyoruz. Bu bahiste kapımız gerisine kadar açık”- “Spor ve futbolla ilgilenen ilgili bireyleri de dayanak olmaya çağırıyoruz. İşbirliği yapmak isteyen spor kulüplerimizle de altyapı çalışması ve spor liselerini tematik hale getirecek, projelendirecek çalışmanın içerisine girmek istiyoruz”