Arama: Yaşam

Türkiye’nin beğenilen tatil beldelerinde erken rezervasyon periyodu başladı. 2024 yılının yaz periyodunda ekonomik fiyatlarla şahane bir tatil yapmak için harekete geçmenin tam vakti. Sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir tatili Erken Rezervasyon fırsatlarıyla yaşamak için şimdiden harekete geçin. Erken rezervasyon fırsatlarını yakalayarak kredi kartına 12 aya varan taksit imkânlarından faydalanın.

Güçlü sesi ve müziklerinin yanı sıra yer aldığı toplumsal sorumluluk projeleriyle de isminden sık sık bahsettiren ünlü müzikçi Hadise, doğum günü için manalı bir bağış projesine imza attı. İkram göndermek isteyen takipçileri için toplumsal medya hesabından duyuruda bulunan ünlü müzikçi, yaptığı manalı davranış ile gönülleri fethetti!

Usta sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun bir yerde sanatçı Orhan Gencebay’a hakaret ettiği gerekçesiyle Mustafa Can isimli kişiyi darp ettiği argümanı görülen davada karar çıktı. Kurtoğlu para cezasına çarptırıldı.

ATV ekranlarının yeni dizisi “Safir”, dikkat çeken hikayesi ve oyuncu takımıyla daha birinci kısımda izleyenlerden tam not aldı. Dizi hakkında pek çok ayrıntısı merak eden izleyenler “Safir dizisi nerede çekiliyor? Safir dizisi konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?” üzere sorulara da süratle cevap aramaya başladı. İşte, her ayrıntısıyla merak uyandıran Safir’in 9. kısım fragmanı…

Geçtiğimiz haziran ayında meslektaşı Dilay Ekmekçioğlu ile dünyaevine giren ünlü oyuncu İlker Aksum, müjdeli haberi sevenleriyle paylaştı. Bir alışveriş merkezinde eşiyle birlikte görüntülenen İlker Aksum, muhabirlerin sorduğu soruları yanıtlayarak bebek beklediklerini lisana getirdi. Ünlü oyuncunun röportajı sırasındaki heyecanı takipçilerinin dikkatinden kaçmadı. Ünlü oyuncuya toplumsal medya hesabından beğeni yağdı.

ATV ekranlarının sevilerek takip edilen dizisi Ateş Kuşları yeni dönemi ile kaldığı yerden devam ediyor. Birçok sürprizin geçekleştiği 2. dönemde merak edilen hususlar yer almaya devam ediyor. Pekala Ateş Kuşları 28. kısım fragmanında neler oluyor, Ateş Kuşları 28. kısım fragmanı yayınlandı mı? İşte Ateş Kuşları dizisi 28. kısım fragmanı…

Geçtiğimiz gün Filistin Bayan İşleri Bakanı Amel Hamad ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Ahmed Majdalani ile çevrimiçi görüşme geçekleştiren Türkiye Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, görüşmeleri sırasında konuşulanları Twitter hesabından paylaştı. Mahinur Özdemir Göktaş; “Üzerimize düşen her şeyi yapma konusunda kararlıyız.”

Van’da son yılların en ağır iştirakli düğünü gerçekleşti. Bayram ailesinden Cemal Bayram’ın oğlu Onur Bayram, Gıravi aşiretinden Faik Şen’in kızı Havin Şen ile dünya meskenine girdi. Düğüne 10 biğn kişi katıldı. Geline kilolarca altın damada 10 milyon TL takıldı.

Gazze’de çocuk, bayan demeden sivillerin üzerine yağan İsrail bombalarından kurtularak hastaneye kaldırılan Muhammed, dehşetten tir tir titreyen vücuduyla hafızalara kazınmıştı. Yürekleri dağlayan imgenin akabinde milyonlar Muhammed’e ne olduğunu merak ediyordu. İşte Gazzeli küçük Muhammed ile ilgili herkesi keyifli eden manzaralar…

Sinemanın dört yapraklı yoncası olarak bilinen isimlerinden Filiz Akın, oğlu İlker İnanoğlu ile olan anlarını toplumsal medya hesabından paylaştı. Art Sokaklar dizisinde Engin karakteri ile tanınan ünlü oyuncu İlker İnanoğlu, set yoğunluğundan görüşemediklerini lisana getirdi. Anne oğulun toplumsal medya paylaşımı beğeni rekoru kırdı. İlker İnanoğlu’nun Filiz Akın’ın oğlu olduğunu öğrenenler şaşkınlığını gizleyemedi.

Elazığ’da bir tespih dükkanından çıkan damla kehribar taşının 2 bin yıllık olduğu öğrenildi. Elazığ’da yaşayan tespih ustası Hadin Bulut, elindeki 2 bin yıllık damla kehribar taşını nasıl koruma ettiğinden bahsetti. Taşın Arap ülkeleri tarafından ağır talep aldığını söyleyen tespih ustası, sürecin tıpkı vakitte bilinmez olduğunu anlattı. Hadin Bulut; “Bir kaya alıyorsun ve içinden ne çıkacağını bilmiyorsun.” dedi.

Başarılı oyunculuk mesleğinin yanı sıra verdiği röportajlar ile de sık sık gündeme gelen ünlü oyuncu Cemal Hünal, bu defa muhabirlerin sorularını yanıtlamayacağını söyledi. Ünlü oyuncu Filistin Gazze’ye yönelik yapılan akınlara dikkat çekerek “Çocukların öldüğü bir vakitte konuşmak istemiyorum. ” dedi. Gazze’de yaşananlara ait kederini lisana getiren Cemal Hünal, toplumsal medyada büyük beğeni aldı.

İsrail’in 2 buçuk milyondan fazla sivilin yaşadığı Gazze’de uyguladığı vahşet tüm dünyanın yansısını çekerken oyuncu Selahattin Taşdöğen verdiği röportajda insanları sıkıntıdan çıkaracak kelamlar sarf etti. Taşdöğen, “Bir bakıma bu Filistin halkı bunu hak ediyor. Topraklarını sattılar. Araplardan nefret ederim zati.” sözlerini kullandı.

Son devirlerde trend hale gelen hava temizleme aygıtları, ortamın atmosferini değiştirerek daha sağlıklı bir alana sahip olmamıza imkan tanıyor. Bilhassa sonbahar aylarında ömür alanlarınıza yenilik katmak isterseniz kesinlikle hava temizleyicilere göz atmalısınız. Pekala, hava temizleme aygıtları işe yarıyor mu? En yeterli hava temizleme aygıtı hangisi? 2023 en güzel hava temizleyiciler hangileri? İşte karşılıklar…

ATV ekranlarının yeni dizisi “Safir”, dikkat çeken hikayesi ve oyuncu takımıyla daha birinci kısımda izleyenlerden tam not aldı. Dizi hakkında pek çok ayrıntısı merak eden izleyenler “Safir dizisi nerede çekiliyor? Safir dizisi konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?” üzere sorulara da süratle karşılık aramaya başladı. İşte, her ayrıntısıyla merak uyandıran Safir’in 8. kısım 3. fragmanı…

Son vakitlerde şarkıcılığından çok oyunculuğuyla gündeme gelen ünlü müzikçi Hikaye Gürman, Fatih İçmeli ile Bakü’de evlendi. Sade bir nikah merasimiyle dünyaevine giren ünlü çift, evlilik haberlerini toplumsal medya hesaplarından duyurdu. Şık gelinliği ile dikkatleri üzerine toplayan Hikaye Gürman, evliliği ile toplumsal medyada ağır ilgi gördü.

İstanbul’da sivil toplum örgütlerinin bayan temsilcileri ve anneler, Eminönü’nde bir ortaya gelerek Filistin’de İsrail’in uyguladığı soykırıma reaksiyon olarak oturma aksiyonu başlattı. Bayanlara dayanak veren KADEM Mütevelli Heyeti Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar, ” Tüm insanlığı da bu trajediye karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz” dedi.

TRT ortak imali olan ve Trabzonspor ile Fenerbahçe ortasındaki rekabeti mizahi bir lisanla anlatan “Öğretmen” sineması 20 Ekim’de vizyona girdi. Fenerbahçe taraftarı bir ilkokul öğretmeninin Çaykara ilçesine tayininin çıkmasıyla başından geçen olayların anlatıldığı sinemanın galası gerçekleşti. Galada yer alan grup ve oyuncular gündemde yer alan İsrail’in Filistin’e karşı yaptığı taarruz için davette bulundu.

Instagram hesabından “Hamas katildir” paylaşımı yapan ve İsrail’in Gazze’deki hastane katliamından bahsetmediği için reaksiyon gören Türk kökenli Yahudi müzikçi Linet, açıklama yaptı: Bu kadar acı yaşanırken kendimi söz etmek zorunda kalmak bile acının diğer bir hali.

“Kadın Değil Baş Belası”, “Kınalı Yapıncak”, “Feride”, “Makber” ve “Rüyalar Gerçek Olsa” olmak üzere sayısız sinemada oynayan Engin Çağlar sanat hayatına dair açıklamalar yapan Çağlar, “festivale kızdım, bir daha da gitmedim” dedi.

Son vakitlerde yeni yayınladığı müziği ‘Saykodelik’ ile sık sık gündeme gelen ünlü müzikçi Nazan Öncel, gerçekleştirdiği son konseri sırasında örnek davranışıyla hayranlarının gönlünü bir sefer daha fethetti. İsrail’in Gazze ataklarına reaksiyon gösteren ünlü müzikçi, konseri sırasında Filistin’de hayatını kaybeden binlerce insan için hürmet duruşunda bulundu.