Arama: Hizmet

12. Kalkınma Planı kapsamında, uzun müddetli bakım finansman modelinin geliştirilmesiyle engelli bireye meskende bakım hizmeti sunan bireylerin toplumsal güvenlik sistemine dahil edilerek meskende istihdamının desteklenmesine yönelik çalışmalar yapılacak.

Temel sorun olarak görülen hayat pahalılığıyla çaba konusunda aktif ve kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, hayat pahalılığıyla çabayı bir yandan gelirleri arttırarak öteki yandan da enflasyonu dizginleyerek, denetim altına alarak sürdürdüklerini söyledi.

Temel sorun olarak görülen hayat pahalılığıyla gayret konusunda faal ve kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini vurgulayan Yılmaz, hayat pahalılığıyla çabayı bir yandan gelirleri arttırarak başka yandan da enflasyonu dizginleyerek, denetim altına alarak sürdürdüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle Türkiye Yüzyılı’nı da daima birlikte bir kardeşlik hukuku içinde inşa edeceğiz. Demokraside daha ileriye gideceğiz. Kalkınmamızı daha ileriye taşıyacağız. Dünyada çok daha güçlü bir ülke haline geleceğiz. Daha adaletli bir dünyanın ve daha huzurlu bir bölgenin oluşması için çaba sarf etmeye, liderlik yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

EYT kapsamında 8 Eylül 1999 tarihinden evvel çalışmaya başlamış olanlar 7438 sayılı Kanuna nazaran yaş kuralı aramadan, yalnızca hizmet müddetlerini tamamlamak kuralıyla emekli olabilirler. Hala Öğretmen mesleğini yapanların da emeklilik için birtakım kuralları bulunmaktadır.

Güç Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), yönetmeliğe muhalif faaliyet yürüten 3 dağıtım şirketi hakkında önlem alınmasına ve şirketlerin mevcut idare şurası üyelerinin süreksiz olarak değiştirilerek kayyum atanmasına karar verdi.

Yalova ili ile çorlu ve inegöl ilçelerinde toplam 425 bin aboneye, yaklaşık 1 milyon 250 bin vatandaşımıza doğalgaz dağıtım hizmeti veren Armagaz, Çordaş ve İngaz doğalgaz dağıtım şirketlerine, tüketici hizmetlerindeki aksaklıklar ve botaş’a olan…

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş:Geçici Esirgeyici Aile Sistemini planlayacak ve pilot vilayetlerde uygulamasını başlatacağız. Sistemle çocuklara uygun hizmet modeli belirleninceye kadar hami aile yanında en düzgün kurallarda bakımlarının sağlanmasını hedefliyoruz, 11 vilayette 122 hami aile adayı ile pilot çalışmamızı gerçekleştireceğiz”

2 çeşit aylık, hem emekçi yahut bağ-kur statüsündeki yaşlılık aylığını, hem de memur statüsündeki emekli aylığını tıpkı anda almak demektir. Fakat, bireylerin tek yahut iki aylık almalarındaki kıymetli kriter 2008 öncesi memurluk hizmetlerinin olup olmadığıdır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, hareket kabiliyeti kısıtlı bireylerin kent içinde yaya olarak inançlı dolaşımlarına takviye verecek teknolojik uygulamaların geliştirileceğini belirterek, “Tüm terminallerde erişilebilirlik konusunda hizmet verecek takviye noktaları yaygınlaştıracağız.” dedi.

Türkiye, doğal ve tarihi hoşluklarının yanında çeşitli tatil seçenekleri ile de ön plana çıkıyor. İslami tatil köyleri, muhafazakâr konseptte tatil yapmak isteyen tatilcilerin inançları doğrultusunda tatil yapmalarına imkan sağlıyor. İslami tatil köylerinin yiyecek ve içeceklerde İslami kurallara uygun hizmet vermesi, tatilcileri cezbeden özelliklerinin başında geliyor.