Arama: Ülke

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Finans piyasalarımızda istikrarsızlığa yol açmadan, rezerv birikimimizle, finansal piyasalardaki olumlu tarafta gelişmelerle birlikte belirli bir seyir içinde KKM’den çıkış süreci devam edecektir. Son periyotta atılan adımlarla KKM’den aşikâr bir çıkış süreci başlamış durumda fakat bu bir anda gerçekleşecek durum değil” dedi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İsrail-Filistin gerginliğine değinen Bakan Fidan, “Bölgedeki diğer dostlarımızın bunu uygun bulması durumunda biz bu konuda rol oynayabiliriz diye düşünüyorum. Tabii İsrail tarafında da kimler araya girecek kimler garantör olacak görmek gerekiyor.” dedi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, katıldığı canlı yayında gündeme ait kıymetli açıklamalarda bulundu. İsrail-Filistin gerginliğine değinen Bakan Fidan, “Şu anda bir insanlık dramı yaşanıyor. Bu kriz bir evvelki krizlerden farklı. Zira İsrail çok büyük bir intikam peşinde.” dedi.

Güç ve Olağan Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, hakkı, adaleti dünyada da tesis edebilmek için Türkiye’nin güçlü bir ülke olmak zorunda olduğunu belirterek, “Bu güçlü ülke olmanın ögelerinden biri de güçte bağımsız bir ülke haline gelebilmek, kendi gücümüzü üreten kaynaklarımıza rahatlıkla ulaşabilmek, dışarıya bağlı olmamak. İşte bunun için yerli kaynaklarımıza kıymet veriyoruz.” dedi.

“Görüşmemizde alanda gerçekleştirilmesi mümkün işbirliği alanlarında planlama ve uyum yapılabilmesini teminen Ürdün ve Türk yetkililerin öncelikle çevrim içi toplantı yoluyla istişarelere çabucak başlaması ve gerek duyulması halinde fiziki çalışmaya geçilmesi konularında mutabık kaldık”- “Gazze’de 4 hastane hizmet dışı kaldı, 14 sıhhat merkezi, elektrik kesintisi, yakıt tükenmesi nedeniyle hizmet veremiyor. Tıbbi dayanak ve ilaç yardımları engellenmiş durumda. Tam 13 gündür insanlığın ve merhametin önü kesildi, bu pürüzle çaba ediyoruz”

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile Çin Devlet Lideri Şi Cinping, Pekin’de düzenlenen 3. Jenerasyon ve Yol Forumu kapsamında bir ortaya geldi. İşbirliğinin gelişeceğine dikkat çeken iki önder iki ülke ortasındaki ticaret hacminin 200 milyar dolara…

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta terör örgütlerine karşı yürüttüğü hudut ötesi operasyonlara ait “Operasyonlarda verdiğimiz bildiri açıktır. Yani örgüt, Türkiye’de bir hareket yapıyorsa, bundan sonra bunun yanıtını Irak’taki mağaralarda almayacak. Her aksiyonu adrese iade ediyoruz.” dedi.

Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Lider:- “Hem iç güvenliğimizin hem dış güvenliğimizin en kıymetli sigortası adil bir barış, herkesin kendini içinde hissedebileceği demokratik bir düzlemdir”- AK Parti Küme Başkanvekili Hasret Güçlü:- “Coğrafik bütünlüğe sahip ve başşehri Doğu Kudüs olan bir Filistin devleti için bütün dünyanın çalışması gerekir”- CHP Küme Başkanvekili Burcu Köksal:- “Hükümet emekliyi de çalışan ve çalışmayan olarak ayırdı. Emekli çalışanın aldığı maaş yetse esasen çalışmayacak”

SAHA İstanbul İdare Şurası Lideri Haluk Bayraktar, “Bağımsızlığımızı koruyabilmek ve geleceğimizi teminat altına alabilmek ismine, yüksek teknoloji geliştirmeyi sürdürmeliyiz. Bu, yalnızca bir tercih değil, etrafı adeta ateş çemberi biçimindeki coğrafyamızda var olabilmek ve bağımsızlığımızı koruyabilmek için muhtaçlıktan fazla bir zorunluluktur.” dedi.

“Gökyüzünde kurduğumuz köprülerle havacılık alanında, Avrasya bölgesinde önder, global bir havacılık merkezi olduk. İstanbul Havalimanı ile birlikte bugün ülkemiz ve İstanbul, dünyanın en büyük global transit merkezlerinden biri haline gelmiş durumdadır”- “İstanbul Havalimanı üzere bir üsse sahip olmak, kıymetli bir avantajdır. Bu bağlamda Türk Hava Yolları’nın daha da güçlenebilmesi için İstanbul Havalimanı çok büyük bir talih olmuştur”

Satın aldığımız eserlerin kasadan geçmesini sağlayan ‘Barkod’u oluşturan GS1 Türkiye’nin Genel Müdürü Elif Bilgehan Müftüoğlu, 2027’de ‘Barkod’un tarih olacağını, onun yerine gelecek ‘karekod’la son kullanma tarihi yaklaşan eserlerin artık kasadan geçemeyeceğini söyledi.

Milletlerarası Aestheticstanbul Sempozyumu Ülke Yöneticisi Op. Dr. Bülent Cihantimur, geçen sene 2,2 milyar dolar gelir elde edilen sıhhat turizminde atılacak küçük adımlarla bu sene 3 milyar dolar gelire ulaşılabileceğini belirterek, “Estetik International olarak sıhhat turizmi konusuna ulusal bir siyaset gözüyle bakıyoruz. Bu sempozyum, sıhhat turizmimizin gelişmesi için büyük bir adım manasına geliyor.” dedi.

Kültür ve tarihin derin izlerini taşıyan Bosna Hersek, turizmde beğenilen bir rota haline gelen bir Balkan ülkesi olarak öne çıkıyor. Bu hoş ülke, etrafındaki tarihi zenginlikleri, doğal hoşlukları ve misafirperverliğiyle turistlere unutulmaz bir tecrübe sunuyor. Bosna Hersek’e seyahat etmeyi düşünüyorsanız, yazımızı kesinlikle okumalısınız.

TBMM Dışişleri Kurulu Lideri ve AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay:- “Lübnan’ın istikrar ve refahına atfettiğimiz kıymet çerçevesinde bu ülkede barış ve istikrarın sağlanmasına yönelik olarak ortaya koyduğumuz somut katkılar hem bölgesel barışa hem istikrara hem de bu ülkeyle ikili bağlarımızın her veçhesine olumlu tesir yapmaktadır”- CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer:- “TSK mensuplarımızın üstlendikleri tüm vazifelerde olduğu üzere, bu vazifesi de muvaffakiyetle tamamlayarak sağlıklı biçimde ülkemize dönmelerini yürekten diliyorum”- MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora:-” (İsrail-Filistin çatışması) Türkiye’nin diplomatik kanallar vasıtasıyla taraflara adil ve barışçıl bir sistemin tesis edilmesi konusunda yapmış olduğu davetler hem bölge ülkeleri hem de dünya kamuoyu tarafından yegane umut olarak görülmektedir”

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Burak Dağlıoğlu “Türkiye, 2003’ten bu yana 250 milyar doların üzerinde yatırım çekti. Bu yatırımların yüzde 68’ine Avrupa, yüzde 8 civarına Amerika, yüzde 7’sine Körfez ülkeleri ve yüzde 14’üne başka Asya ülkeleri kaynaklık etti” “Önümüzdeki devir için ortaya konan gayeler, yapısal ıslahat ajandamız yatırımcıların ilgisini çekiyor. Asya ülkeleri şu anda Türkiye’yi çok sık ziyaret ediyorlar. Bu ülkelerin alternatif üretim noktaları arayışında Türkiye en değerli ülke olarak dikkat çekiyor”. “Seçimden sonraki devirde çok büyük markaların Türkiye’de satın alma, birleşmeleri duyuruldu. Bu trendin, bu ivmenin artarak devam edeceğini görüyoruz. Yakın vakitte birtakım yatırım haberleri de paylaşılacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı merasimle 2019’da temeli atılan İstanbul’daki Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi’nde açılış öncesi son hazırlıklar yapılıyor- İstanbul Süryani Kadim Vakfı Lideri Sait Susin:- “Pazar günü tekrar Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açılışını gerçekleştireceğiz. Olağan çok heyecanlıyız, çok memnunuz, çok sevinçliyiz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye ile Azerbaycan ortasında direkt demiryolu ve kara yolu ulaşımını sağlayacak Zengezur Koridoru kontağının tüm Türk dünyasını birbirine bağlayacağını belirterek, “Bir an evvel bitirilmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık. Kars-Nahçıvan Demiryolu Projesi’nin imzalarını da dün attık. Bilhassa Kafkasya’daki olağanlaşma için de hayati ehemmiyet taşımaktadır” dedi.

Refah ve gelişmişlik seviyesi yüksek Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde mesken sahipliği oranı gerilerken, refah seviyesi daha düşük üye ülkelerde mesken sahipliği oranı daha yüksek düzeylerde seyrediyor.

Türk-Amerikan İş Konseyince (TAİK) düzenlenen yemekte iş dünyası temsilcileriyle bir ortaya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile ticaret hacminde yakalanan artış eğiliminin memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Hedefimiz 100 milyar…

ABD ile bağlantılarımızı siyasi düzlemde ilerletirken ekonomik anlada da güçlendirmeliyiz. ABD geçen yıl en fazla ihracat yaptığımız 2’nci, en fazla ithalat yaptığımız 5’inci ülke oldu. 2022 sonunda ikili ticaret hacmimiz 32 milyar doları geçti Gayemiz 100 milyar dolar.