Arama: Gün

Toplumsal sigorta sistemi yenileniyor. Gelir durumuna nazaran düşük prim ödeme devreye girecek. Kolay sigortanın kapsamı genişletilecek. Prim ödeme gücü olmayanın primini devlet karşılayacak

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011’de meydana gelen 7,2 ve 5,6 büyüklüğündeki iki zelzele arkasında büyük acılar bıraktı. 644 kişi hayatını kaybettiği zelzelede 2 bin 200’den fazla mesken ve iş yeri yıkıldı. Ortadan geçen 12 yılda kentin büyük kısmı adeta baştan inşa edildi. Sarsıntısı yaşayanların acıları ise hala taze.

AK Parti’nin TBMM’ye sunduğu kanun teklifinde yer alan düzenleme, yıkım kararlarının iptalinin talep edilmesi nedeniyle yıkılamayan binalarla ilgili mahkemelerde hızla karar alınmasını amaçlıyor- Hasar tespiti raporlarına dayanılarak tesis edilen idari süreçlere karşı açılan iptal davaları, belgenin tekemmülünden yahut orta karar, keşif, uzman incelemesi yahut duruşma yapılması gereken hallerin tamamlanmasından itibaren en geç 15 gün içinde karara bağlanacak

AK Parti’nin TBMM’ye sunduğu kanun teklifinde yer alan düzenleme, yıkım kararlarının iptalinin talep edilmesi nedeniyle yıkılamayan binalarla ilgili mahkemelerde hızla karar alınmasını amaçlıyor- Hasar tespiti raporlarına dayanılarak tesis edilen idari süreçlere karşı açılan iptal davaları, evrakın tekemmülünden yahut orta karar, keşif, eksper incelemesi yahut duruşma yapılması gereken hallerin tamamlanmasından itibaren en geç 15 gün içinde karara bağlanacak

AK Parti’nin TBMM’ye sunduğu kanun teklifinde yer alan düzenleme, yıkım kararlarının iptalinin talep edilmesi nedeniyle yıkılamayan binalarla ilgili mahkemelerde hızla karar alınmasını amaçlıyor- Hasar tespiti raporlarına dayanılarak tesis edilen idari süreçlere karşı açılan iptal davaları, belgenin tekemmülünden yahut orta karar, keşif, eksper incelemesi yahut duruşma yapılması gereken hallerin tamamlanmasından itibaren en geç 15 gün içinde karara bağlanacak

Türkiye Kamu-Sen Toplu Mukaveleden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Türk Büro-Sen Genel Lideri Türkeş Güney, Ağustos ayında gerçekleştirilen 7. Devir Toplu Mukavele görüşmeleri, Hakem Heyeti süreci ve ayrıntılarını kapsamlı bir sunum ve kıymetlendirme ile iştirakçilerle paylaştı.

Müzikçi Aybike Çelik, Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Eskiz isimli müzik kümelerinin gitaristi Can Tunaboylu’nun birlikte oldukları devirde kendisine şiddet uyguladığını tez etmişti. Gitarist Can Tunaboylu hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Basit yaralama” ve “Hakaret” kabahatlerinden 9 Ekim’de soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Soruşturmada Aybike Çelik’in darbedildiğine dair İsimli Tıp Kurumu’ndan rapor bekleniyor.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Lideri Kurtuluş Kara ve otobüs esnafı, Türkiye genelinde her ayın sırf 1’i ile 4’ü ortası fiyatsız yolcu taşınacağına yönelik kararı özel halk otobüsleri astı.

Katıldığı doğum günü partisinde birtakım sanatkarlar hakkında aşağılayıcı kelamlar söylediği gerekçesiyle işletmeci Mustafa Can’ı yumrukladığı argümanıyla yargılanan Cengiz Kurtoğlu’nun 1 yıl 9 aya kadar mahpusu istendi. Duruşmada aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu söyleyen sanatçı herkesi şoka uğrattı.

Birkaç saatliğine değişik dünyaların kapılarını aralayan sinema dünyasında dramdan animasyona, güldürüden tansiyona kadar pek çok üretimle heyecan dolu dakikalar yaşayabilirsiniz. Şayet kalp ritminizi yükseltece sinemalar favorinizse sizin için olağanüstü tavsiyelerimiz var! İşte, gözünüz kapalı izleyeceğiniz son periyotların en düzgün endişe sinemalarını sizler için listeledik.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne gerçekleştirdiği taarruzlarda hayatını kaybedenlerin sayısı bin 55’e, yaralananların sayısı ise 5 bin 184’e yükseldi. Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı, Gazze’de 9 BM çalışanının hayatını kaybettiğini açıkladı. Filistin Güç Kurumu ise Gazze Şeridi’ne elektrik sağlayan tek güç santralinin 10-12 saatlik yakıtının kaldığını belirtti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Araştırma Hizmetleri Başkanlığı, dünyadaki “çalışma ve dinlenme süresi” uygulamalarını inceledi. Raporda Türkiye, Fransa, Almanya, Belçika, İngiltere, İsveç, Azerbaycan, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışma ve dinlenme mühletlerine ait mevcut uygulamalara yer verildi.

Kripto topluluğunun yaklaşan Bitcoin halving’ine yönelik beklentisi artarken, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) kısa müddet evvel bu dört yılda bir gerçekleşen olayla irtibatlı tarihî modellere ait müşahedelerini açıkladı. Gelişen hisleri ve …