Arama: Bilgi

Ulusal Eğitim Bakanlığı İşçi Genel Müdürlüğü 17.10.2023 tarih ve 87272338 sayılı yazıları ve ekinde yer alan Bilgi Süreç Genel Müdürlüğünün 06.10.2023 tarihli ve E-76884643-710.99-86389069 sayılı yazıları ile Ulusal Eğitim Müdürlüklerince yapılan Sonuç Açıklama Sistemi ile yönetici ve öğretmen görevlendirme, kıymetlendirme sonuçları vb. duyuruları T.C. Kimlik Numarası ve Doğum Tarihi, E-devlet, MEBBİS ile giriş ya da maskelenmiş açık liste prosedürlerinden biri seçilerek yayınlanabilecek.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, İsrail-Filistin çatışmasına ait, tüm medya kuruluşlarını ve ilgili sivil toplum örgütlerini, palavra haberin hem arz hem de talep tarafıyla gayret eden teşebbüsler oluşturmaya çağırarak, “Geleneksel mecralar ve toplumsal medya platformlarında dolaşan bilgilerin doğruluğunu ve güvenirliğini sağlamak yalnızca habercilerin işi değildir. Kamuoyunun da içerik paylaşırken haberlerin doğruluğuna dikkat ve itina göstermesi gerekmektedir.” sözlerini kullandı.

Marketten son kullanma tarihi geçmiş ya da bayat eser alma sıkıntısı tarihe karışacak. Satın aldığımız eserlerin kasadan geçmesini sağlayan ‘Barkod’u oluşturan GS1 Türkiye’nin Genel Müdürü Elif Bilgehan Müftüoğlu, 2027’de ‘Barkod’un tarih olacağını, onun yerine gelecek ‘karekod’la son kullanma tarihi yaklaşan eserlerin artık kasadan geçemeyeceğini açıkladı.

Satın aldığımız eserlerin kasadan geçmesini sağlayan ‘Barkod’u oluşturan GS1 Türkiye’nin Genel Müdürü Elif Bilgehan Müftüoğlu, 2027’de ‘Barkod’un tarih olacağını, onun yerine gelecek ‘karekod’la son kullanma tarihi yaklaşan eserlerin artık kasadan geçemeyeceğini söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, son günlerde X sosyal medya platformunda İsrail-Filistin çatışmalarına ilişkin şiddet bulunduran yasa dışı içerik ve dezenformasyon yayıldığını, bu tür içeriklerin uyarılara rağmen kaldırılmadığını, bunların…

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Munzur Üniversitesi Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısmında Doç. Dr. İlyas Kayaokay’ın doçentlik unvanını adapsız olarak aldığı istikametindeki savları TBMM gündemine taşıması sonrası, Doç. Dr. Kayaokay, sistemin imgelerini kanıt olarak sunarak Özkan hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Memleketler arası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle düzenlenen Dijital Medya Akademisi tamamlandı. Dijital medya ve irtibat çağının gerekliliklerinin ele alındığı akademi sonrası iştirakçiler sertifikalarını aldı.

Beste ve fotoğraf yapıp öykü yazabilen yapay zeka, telif hakkı davalarıyla karşı karşıya. Birçok bestekar, ressam yahut araştırmacı kendi yapıtlarının müsaadesiz kullanıldığı gerekçesiyle dava açıyor

Evlilikte Cinsellik Nasıl Olmalıdır? Cinsellik bir canlının hayatında çok büyük bir alan kaplayan mevzular ortasındadır. İnsanoğlu, bu mevzuda …