Arama: Belediye

Kent ve Lider Mecmuası’nın her yıl düzenlediği, tüm Türkiye’yi kapsayan online anketi ile Türkiye’nin başarılı büyükşehir, vilayet, ilçe ve belde belediye liderleri belirlendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’ni; yenileyerek spor ve ömür kompleksine dönüştürüp, yine hizmete açtı. Açılış programına katılan Hülya Avşar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Lideri Yücel Yılmaz ile tenis maçı yapıp, isminin Ayvalık Belediye Lideri adaylığı için geçtiğinin belirtilmesi üzerine adaylık için hazır olmadığını söyledi.

Düzce’de Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı, Memleketler arası Medya Enformasyon Derneği (UMED) ve belediye işbirliğiyle gerçekleştirilen “Medya ve Lokal İdareler Paneli”nde konuşan Gazeteci-Yazar Esra Elönü, “İletişim Başkanlığımızın çalışmalarını çok pahalı buluyoruz. Belediyelerimizin de kendi bünyelerinde doğrulama merkezleri kurmaları artık elzemdir” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti tüzüğünde yapılacak değişikliklerle üç periyot milletvekilliği hududu getireceklerini belirterek, “Delege sisteminden hepiniz şikayet ediyorsunuz, delege sistemini kaldıracağız. Zira delege sistemi, önemli çatışmalara, çekişmelere yol açıyor.” dedi. Kılıçdaroğlu, “Kim, kongrelerden sonra parti aleyhine konuşursa, partiyi televizyonlarda tartışır hale getirirse, kimse kusura bakmasın onu partiden ayıracağım.” sözlerini kullandı.

İmam Halil Konakçı’nın Trabzon’daki AK Parti belediyeleri tarafından fiyatsız salon tahsis edilmesi, büyük bir tartışma başlattı. CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, bu fiyatsız tahsisin devlete mali ziyanlar doğurduğunu lisana getirerek sert tenkitlerde bulundu. AK Parti Genel Lideri Erdoğan’ın başdanışmanı Oktay Saral ise Suiçmez’in açıklamalarına “Zırvalamışsın” biçiminde karşılık verdi.

Temel sorun olarak görülen hayat pahalılığıyla çaba konusunda aktif ve kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, hayat pahalılığıyla çabayı bir yandan gelirleri arttırarak öteki yandan da enflasyonu dizginleyerek, denetim altına alarak sürdürdüklerini söyledi.

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, eğitim yatırımlarıyla ilgili “Bizlerin hükümet olarak eğitim noktasında çok önemli bir emeğimiz var. 2002-2003 yıllarında 10 milyar lira civarında bütçe varken 2022 yılında 275 milyar lira civarında bir bütçeyle geldik ve 750 milyar liranın üzerinde de yatırım yapıldı.” dedi.

Temel sorun olarak görülen hayat pahalılığıyla gayret konusunda faal ve kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini vurgulayan Yılmaz, hayat pahalılığıyla çabayı bir yandan gelirleri arttırarak başka yandan da enflasyonu dizginleyerek, denetim altına alarak sürdürdüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle Türkiye Yüzyılı’nı da daima birlikte bir kardeşlik hukuku içinde inşa edeceğiz. Demokraside daha ileriye gideceğiz. Kalkınmamızı daha ileriye taşıyacağız. Dünyada çok daha güçlü bir ülke haline geleceğiz. Daha adaletli bir dünyanın ve daha huzurlu bir bölgenin oluşması için çaba sarf etmeye, liderlik yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

1- TBMM Lideri Numan Kurtulmuş, Hindistan’da düzenlenen G20 Parlamento Liderleri Tepesi (P20) kapsamında ikili temaslarda bulunacak. (Yeni Delhi) 2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Yıl Açılış …

13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü münasebetiyle Kemer’de gerçeği aratmayan arama, kurtarma ve zelzele tatbikatı yapıldı. Tatbikatta senaryo gereği yaralanan belediye çalışanına, cankurtaran dron tarafından gönderilen birinci yardım çantasıyla birinci müdahalede bulunuldu. Yapılan birinci müdahalenin akabinde yaralı işçi tedavisi yapılmak üzere ambulansla hastaneye götürüldü.

Mardin Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçilerin ücretlerinin artırılması için ek protokol imzalandı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun; “Çalışanlarımızın en düşük aylık maaşı net 20 bin liraya yükseltilmiştir” dedi.

Gaziantep’in en büyük ikinci şenliği olan “Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali” başlıyor. 3 gün sürecek şenlikte konserden gastronomiye, nar hasadından ödül merasimine ve spora kadar birçok aktiflik yer alacak.

Vilayet, ilçe, belde belediye başkanlıklarının yanı sıra, belediye meclis üyelikleri ve muhtarlıklar için aday olacaklarla birlikte, 31 Mart’ta yapılacak lokal seçimlerde yarışacakların sayısının bir milyonu aşması bekleniyor.

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Bir taraftan da yasal olarak İstanbul’da yeni bir başkanlık kurarak kentsel dönüşümü devam ettirmek istiyoruz. Yalnızca İstanbul’la uğraşacak, gece-gündüz demeden ‘İstanbul’u nasıl dönüştürürüm.’ diye uğraşacak bir ünite kuruyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi idaresi, misyonu kontrol olan belediye meclisiyle ihale, hizmet ve harcamalara ait hiçbir bilgi paylaşmıyor. İBB’nin AK Partili Meclis Üyesi Muhammed Kaynar’ın işten çıkarılan emekçilerle ilgili şimdiye kadar sorduğu 43 soru yanıtsız kaldı.