Arama: Aile

Geçtiğimiz gün Filistin Bayan İşleri Bakanı Amel Hamad ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Ahmed Majdalani ile çevrimiçi görüşme geçekleştiren Türkiye Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, görüşmeleri sırasında konuşulanları Twitter hesabından paylaştı. Mahinur Özdemir Göktaş; “Üzerimize düşen her şeyi yapma konusunda kararlıyız.”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakıma gereksinimi olan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik takviye sağlamak gayesiyle bu ay toplam 2,8 milyar lira Meskende Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını bildirdi.

Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Serenay Sarıkaya, Parıltı Sürer, Nejat İşler ve Canan Ergüder üzere başarılı oyuncuların yer aldığı dizi “Aile”, 7 Mart 2023’te Show TV’de izleyicisiyle buluştu. Yayınlandığı birinci kısımla dikkatleri üzerine çeken dizinin 14. kısım fragmanı da izleyenlerde büyük heyecan uyandırdı. Pekala 14. kısımda neler yaşandı? Ayrıntılar…

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş:- “YADES’i ülke genelinde yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında 27 vilayet ve 33 ilçe belediyesinden olmak üzere toplam 60 yeni proje başvurusu aldık. 6 milyon 205 bin lira takviye verilmesini planladığımız toplam 60 projenin kıymetlendirme süreci devam ediyor”

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğretim vazifelisi Ayşe Mine İşler, Türkiye’de boşanma oranının son yıllarda arttığını ve her 100 evliliğe karşı 31 boşanmanın gerçekleştiğini belirterek, “Bir yıl içinde açılan boşanma davalarında yüzde 70’i bayanlardan gelmiş. Bayanlar, daha fazla boşanma davası talebinde bulunabiliyor. Sebeplerine baktığımızda aile içi şiddet kıymetli bir konu” dedi.

“Ben inanıyorum ki engelli vatandaşlarımıza gerekli imkanlar sağlandığında onları sanatta, sporda, bilimde, çalışma hayatında ve birçok alanda daha çok göreceğiz”- “Engelli vatandaşlarımızın üreten güçlü Türkiye’nin birer ferdi olması, toplumsal yaşamın her alanında etkin ve adil şekilde yer alması bizler için son derece önemli”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ile RTÜK işbirliğinde yürütülecek protokolün imza merasiminde, Gözünden Sakındığını Dijitalden Sakın Projesi’nin de tanıtımı yapıldı- Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş:- “Bedenimizin biyolojik varlığımızı koruduğu üzere, mahremiyet şuurumuz de manevi kıymetlerimizi ve kişilik haklarımızı korur. Bu şuur, insan bağlarımızı ve toplumsal sistemimizi belirleyen çok özel sonlar koyar”

Şimdiki vaktin çok öncesinde var olan alışkanlıklarımızın bir birçok günümüzde varlığını yitirmiş durumda. Çocukluğunu 80’ler ve 90’larda yaşayanların hoş anılar biriktirdiği pijama partileri de bunlardan biri. Bu durum şimdilerde ebeveynler için epey kaygı verici bir durum olabiliyor. Pekala günümüzde arkadaşında yatıya kalmak isteyen çocuğa müsaade verilmeli mi?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş:Geçici Esirgeyici Aile Sistemini planlayacak ve pilot vilayetlerde uygulamasını başlatacağız. Sistemle çocuklara uygun hizmet modeli belirleninceye kadar hami aile yanında en düzgün kurallarda bakımlarının sağlanmasını hedefliyoruz, 11 vilayette 122 hami aile adayı ile pilot çalışmamızı gerçekleştireceğiz”

FETÖ’cü psikiyatrist Süleyman Salih Zoroğlu’nun 40 çocuğu ilaçlarla hipnotize ederek ailelerine “cinsel istismar iftirası attırması” İslami topluluğa saldırmak için araç haline getirilen H.K.G. olayını tekrar gündeme getirdi. Küçük yaşta evlendirildiği tez edilen H.K.G.’nin ailesi, genç bayana kendini yönlendiren psikiyatrist tarafından misal ilaçlar verildiğini belirtiyor.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak:- “Bakanlık olarak evlilik öncesi çiftlere eğitim programı düzenliyoruz. Evlendikten sonra da evlilik kurumunun, ailenin güçlenmesi noktasında yeniden Bakanlık olarak toplumsal ve ruhsal dayanak sunarak her vakit ailelerimizin yanındayız”

Uzun vakittir heyecanla beklenen “Aile” dizisi evvelki akşam Show TV ekranlarında izleyenlerle buluştu. Öyküsü ve oyunculuk performanslarıyla büyük beğeni toplayan dizinin çekim yerleri ise birçok kişi tarafından merak edildi. Pekala Aile dizisi nerede çekiliyor? Aile dizisi hangi ilçede çekiliyor? İşte tüm ayrıntılar haberimizin devamında…

Ağır gerilim, kişinin uzun vadede sıhhat sorunları yaşamasına sebep olabilir. O denli ki anne-baba olmak isteyen çiftler tüp bebek tedavisi kararı aldığında, beden ve beyin uzun periyodik ağır gerilime maruz kalırsa sonucun başarısız olması yüksek bir ihtimaldir. Bu nedenle uzmanlar anne olmak isteyen bayanlara, gebe kalmadan evvel kimi tekliflerde bulunuyor. Pekala tüp bebek tedavisinde gerilimin tesirleri nelerdir?

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzele, 10 vilayette büyük yıkım ve can kayıplarına sebep oldu. Enkaz altı çalışmaları tüm süratiyle devam ederken kurtarılan refakatsiz bebekler Ankara ve İstanbul’daki hastanelerde tedavi altına alındı. Gelişmelerin akabinde birçok vatandaş kollayıcı aile nasıl olunur sorusunu araştırmaya başladı. Pekala gözetici aile nasıl olunur? Depremzede çocuklara kollayıcı aile olma koşulları ne?

Sinan Akçıl, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi Kuruçeşme Arena’da konser vermiş ve elde ettiği gelirin tamamını şehit ve gazi aileleri ile devlet müdafaasındaki çocuklara bağışladı.

Ülkemizde son yıllarda artan bayana yönelik şiddetin ve bayan cinayetlerinin son bulması için 6284 Sayılı kanun yürürlüğe girmiştir. Bu kanun çıktıktan sonra hem fizikî hem de ruhsal olarak şiddete uğrayan şahıslar kendileri hakkında muhafaza kararı çıkarmak için adım adım yolları merak ediyor. Pekala uzaklaştırma kararı nasıl alınır? Uzaklaştırma kararı kaç kez alınır? İşte sorunun karşılığı: