Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

EĞİTİME DESTEK İÇİN DÖRT PROTOKOL BİRDEN

Gündem

11 ay önce yayınlandı.

EĞİTİME DESTEK İÇİN DÖRT PROTOKOL BİRDEN

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Gaziantep Valiliği ve ilgili kurumların katılımı ile Şahinbey Belediyesi ile eğitime destek konulu 4 protokol birden imzalandı.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Şahinbey Kaymakamlığı, Şahinbey Belediyesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve GAGEV tarafından kitap fuarı işbirliği, çanakkale ziyaretleri, ana sınıfı öğrencilerine yemek projesi, boyama ve eğitim seti dağıtımı protokolleri imzalandı.

Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın,  İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç katıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, eğitime verilen desteklerin önemine değinerek, “kitap fuarı işbirliği protokolü için “Çok önemli bir fuar. Şahinbey Belediyesi kitap okumayı teşvik etmek adına 9.000.000 kitap dağıtarak önemli bir destek vermiştir. Çocuklarımız kitap okuttukça başarı oranı da artıyor. Bu fuar da bu başarının daha da artmasına katkıda bulunacaktır” dedi.  Ayrıca, Çanakkale ziyareti için öğrenci gönderilmesi projesine de değinen Vali Gül,  “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesinin tarihin yaşanarak öğrenmesi anlamında çok önemli bir proje olduğunu ve gönderilecek olan öğrenci sayısını ifade eden 111.000’in çok önemli bir rakam olduğunu vurgulayarak “İnşallah önümüzdeki yıllarda 200.000’leri de görmüş oluruz.” Dedi.

Okul öncesi eğitimin kalkınması için özellikle dezavantajlı mahallelerde velilerin yükünün hafiflemesi gerektiğini ifade eden Vali Gül, bazen 50-100 TL’nin dahi çok önemli rakamlar olduğunu bu açıdan Şahinbey Belediyesi’nin 2.500 öğrencimizin yemek ihtiyacını karşılıyor olmasının yapılan işin önemini artırdığını söyleyerek verilen bu desteklerin dezavantajlı okullarda ve okul öncesi eğitimde önemli katkı sağlayacağının altını çizdi.

Şahinbey Belediyesi ile eğitim anlamında birçok protokol yaptıklarını vurgulayan Vali Davut Gül,  Belediyenin her yıl eğitime 100.000.000’larca lira destekte bulunduğunu ve Okul öncesi eğitim, ana sınıfı ve İlkokul 1-2-3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin ihtiyacını karşıladığını sözlerine ekleyerek Şahinbey Belediye Başkanı ve ekibine eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin de “Gaziantep’te eğitim anlamında birçok gelişme var. Düzenlenecek olan kitap fuarı da bunlardan bir tanesi.  Finali de çok daha güzel olacaktır. Ayrıca Gaziantep Gaziantep Valisi Davut Gül’ün önderliğinde eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için birçok projeler yapılıyor. Bu konuda birçok kurumumuz ve belediyemiz eğitime destek oluyorlar. Özellikle Şahinbey Belediyemiz eğitim alanında birçok destekte bulunuyor. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın düzenlenecek olan kitap fuarının önemli olduğunu belirterek, “Öğrencilerin önemli yazarlar ve kitaplarla bir araya gelmesi gerçekten çok önemli. Bu anlamda bu projeye öncülük eden Gaziantep Gaziantep Valisi Davut Gül’e ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, eğitim için yapılacak olan çalışmalara her zaman destek olduklarını belirterek; “Kentimiz için böyle bir aydınlanma projesinin içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak eğitim alanında yapılan çalışmalara her türlü desteği vereceğiz. Okuyanı anlayan anladığını da uygulayan bir toplum olunması için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Bu nedenle Şahinbey Belediyemizin düzenleyeceği kitap fuarını önemsiyoruz” dedi.

 Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitime önemli yatırımlar yapıldığını belirterek; “Gaziantep Gaziantep Valisi Davut Gül’ün önderliğinde eğitime yatırımlar yaparak geliştirmeye çalışıyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak öğrencilerimize 9.000.000 kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 65 yayınevinin ve Türkiye’nin tanıdığı 35 yazarın katılacağı kitap fuarı düzenleyeceğiz. Şehrimiz için önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Çanakkale Zaferi tarihimizde çok önemli bir yer tutuyor. Çanakkale’de 223.000 şehidimiz var ve Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı münasebetiyle başlatmış olduğumuz “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesi kapsamında şu ana kadar 111.000 öğrencimizi ve vatandaşımızı Çanakkale’ye ziyaret imkânı sunduk. 2022-2023 yıllarında da bu projemizi devam ettirmek istiyoruz. Bunun yanı sıra Şahinbey Belediyesi olarak Çanakkale’de 4 tane şehitliğin düzenlemesini yapıyoruz. Diğer yandan okul öncesi eğitimi öğrencilerin eğitime alışması ve okullaşma adına çok önemli buluyoruz. Özellikle kırsal mahallelerimizde okullarda beslenme ihtiyacını karşılayamayacak öğrencilerimiz için Gaziantep Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül’ün öncülüğünde Şahinbey Belediyesi olarak bu öğrencilerimizin beslenme ihtiyacını üstlendik. Şahinbey Belediyesi olarak ana sınıfı, ilkokul 1-2-3 ve 4’üncü sınıf ve Diyanetimize bağlı 4-6 yaş kurslarında eğitim alan öğrencilerimize 120.000 adet boyama seti ve 20.000 tanede ana sınıfı ve Diyanetimize bağlı 4-6 yaş kurslarında eğitim alan öğrencilerimize Bilge Kaşifler eğitim seti hediye ediyoruz. Böylelikle maddi imkânı olmayan öğrencilerimize eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak katkı sağlamış oluyoruz. Bu anlamda bizlere destek olan Gaziantep Gaziantep Valisi Davut Gül’e, Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe’ye ve diğer destekçilerimize teşekkür ediyor, protokollerimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe; “Gaziantep Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül’ün öncülüğünde şehrimizde düzenlenecek olan kitap fuarı, gençlerimizi hem kitaplarla hem de yazarlarla buluşturacak. Önemli bir proje olarak görüyorum. Bunun yanı sıra Çanakkale ziyaretlerimiz 2014 yılından bu yana devam ediyor. Zamanında 110.000 öğrencimizi Şahinbey Belediyemizin katkılarıyla Çanakkale’ye götürdük. Her gün bir uçakla 188 öğrenci beraberindeki rehber öğretmenleriyle Çanakkale’ye giderek bir günlerini çok dolu bir şekilde geçiriyorlar ve döndüklerinde çocuklarımız bambaşka bir bakış açısına sahip oluyorlar ve daha bilinçli nesiller yetişiyor. Kendimi çok şanslı bir Mili Eğitim Müdürü olarak görüyorum. Gaziantep’in çocukları için Gaziantep Valisi Davut Gül ve Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu neye ihtiyaç varsa onunla ilgili projeler üretiyorlar. Şahinbey Belediyemiz okul öncesi eğitimle ilgili boyama ve eğitim setleri hediye ediyor. Maddi götürüsüne bakmadan vermiş olduğu tüm desteklerden dolayı Gaziantep Gaziantep Valisi Davut Gül’e ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

 Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Şahinbey Belediyesi’nin eğitime anlamlı desteklerde bulunduğunu belirterek “Eğitim için çok ciddi protokoller yapılıyor. Gaziantep Gaziantep Valisi Davut Gül’ün öncülüğünde eğitime dair ne varsa öncelikli ve önemli oldu. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’da bizleri destekleyen anlayışla her daim önümüzü açtı. Hem milli eğitime hem de diyanete bağlı 4-6 yaş kurslarımızda, Şahinbey Belediyemiz boyama seti ve kitap setlerini hediye ediyor. Çok anlamlı bir destek olduğunu düşünüyorum. Katkılarından dolayı Gaziantep Gaziantep Valisie, Şahinbey Belediye Başkanımıza, Şahinbey İlçe Kaymakamımıza ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak http://www.gaziantep.gov.tr/egitime-destek-icin-dort-protokol-birden
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Başakşehir FK 1 1 0 0 4 0 4 3
Alanyaspor 1 1 0 0 4 2 2 3
Trabzonspor 1 1 0 0 2 0 2 3
Adana Demirspor 1 1 0 0 3 2 1 3
Beşiktaş 1 1 0 0 1 0 1 3
Galatasaray 1 1 0 0 1 0 1 3
Fenerbahçe 1 0 1 0 3 3 0 1
Ümraniyespor 1 0 1 0 3 3 0 1
Gaziantep FK 1 0 1 0 1 1 0 1
Sivasspor 1 0 1 0 1 1 0 1
Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
MKE Ankaragücü 1 0 1 0 0 0 0 1
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 1 0 0 1 2 3 -1 0
Antalyaspor 1 0 0 1 0 1 -1 0
Kayserispor 1 0 0 1 0 1 -1 0
Fatih Karagümrük 1 0 0 1 2 4 -2 0
İstanbulspor 1 0 0 1 0 2 -2 0

guclumanset.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

Güçlü Manşet