Arama: Güvenli

Gazze’ye kara saldırısına ait kaygılar, emtia piyasalarında yeni gerginlik yarattı: Altının ons fiyatı, İsrail-Hamas çatışmasının tesiriyle yüzde 5.47 yükselerek, 7 ayın en yüksek haftalık çıkarına ulaştı. Gümüş yüzde 5.2 artış yaşadı. Petrol fiyatı, varil başına 90 doların üzerine çıktı.

İsrail’in Filistin’deki soykırım ve katliamı, G20 doruğunda ABD’nin teşebbüsüyle gündeme gelen “Güney Koridoru” projesini başlamadan bitirdi. Hint-Pasifik bölgesini Orta Doğu’dan Avrupa’ya bağlayacak koridorun, Suudi Arabistan ve İsrail ayağı çöktü.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Ali Taha Koç, artık proaktif bir e-Devlet uygulamasına geçmeyi hedeflediklerini belirterek, “Vatandaş bize sormadan ona ‘Çocuğun şu okula gidecek, kayıt yaptır’, ‘Vergi borcunu öde’ üzere hatırlatma yapacağız.” dedi.

İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Filistin’i savunan Bella Hadid’i İsrail düşmanı ilan etti. Bakan açıklamasında, “İsrail düşmanı Bella Hadid, günaydın… Dün gördüm ki, beni ırkçı ve karanlık göstermek için bir röportajımdan bir kesiti alıp, tüm dünyaya dağıttınız” dedi.