Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Antalya’daki Hedeflerimizin Gerçekleşmesi Noktasında Basın En Önemli Destekçimiz

Gündem

10 ay önce yayınlandı.

Antalya’daki Hedeflerimizin Gerçekleşmesi Noktasında Basın En Önemli Destekçimiz

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Tüm haberler için tıklayınız
Vali Ersin Yazıcı, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen İdris Taş ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul ederek yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundu. Vali Yazıcı, dünya şehri Antalya için hedeflerinin olduğunu ve bu hedeflerin gerçekleşmesi ve dünyaya duyurulması noktasında basının en önemli destekçileri olduğunu dile getirdi.
Vali Ersin Yazıcı, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin 18’inci Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen İdris Taş ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. Seçim sonucunun ve yeni görevinin kendisine ve Antalya basınına hayırlı olması dileklerinde bulunan Vali Yazıcı, görevinde başarılar diledi.
Ziyarette Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Taş, yönetim kuruluna yeni seçilen üyeleri tanıtarak cemiyetin çalışmaları hakkında Vali Yazıcı’ya bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, Antalya’nın büyük bir şehir olarak  hedeflerinin olduğunu ve bu hedeflerin gerçekleşmesi ve dünyaya duyurulması noktasında basının en önemli destekçileri olduğunu dile getirdi.
Şehrin Başarısında Basının Rolü Büyük
Antalya’nın tanıtımı ve bilinirliğinin artması noktasında basına büyük rol düştüğünü belirten Vali Yazıcı; “Antalya’mız önemli bir turizm şehri. Ülkemizin dünyaya açılan penceresi. Denizi, kumu, güneşi, doğal güzellikleri ve tarihi ile Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinin başında gelmekte. Bu güzel şehrimizin yerli ve yabancı turistlere tanıtılmasında, buradaki projelerimizin duyurulmasında basınımız daima yanımızda yer alıyor. Antalya’mızda, turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının da ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, basın çalışanlarımızın katkısı çok büyüktür.” dedi.
Basın Üçüncü Bir Göz Görevi Görüyor
Yerel ve ulusal basın olmak üzere Antalya’da güçlü bir basının olduğuna değinen Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Hepimizin bildiği gibi Antalya’mız bir dünya şehri. Önemli bir turizm merkezi. Hedefleri büyük bir şehir. Bu hedeflere ulaşma noktasında basınımıza önemli görevler düşüyor. Bir şehirim gelişmesi ve kalkınması noktasında yerel ve ulusal basının güçlü olması bence bir şehir için önem arz etmekte. Özellikle yerel basın bizim işlerimizi kolaylaştıran, şehirde olup biten her şeyi görmemizi sağlayan üçüncü bir göz görevi görmektedir. Bu noktada yerel basınımız bizlere çok yardımcı oluyor. İnşallah bundan sonrada bu büyük şehrimizi hedeflerine ulaştırmak için basınımızla birlikte çalışmaya Antalya’mızı yeni başarılara taşımaya devam edeceğiz.”
Eğitimle İlgili Projemiz İçin Yakın Zamanda Bir Araya Geleceğiz
Dün gerçekleştirmiş oldukları “Eğitim Çalıştayı”nın sonucunda eğitimle ilgili yeni projelere yer vereceklerini söyleyen Vali Yazıcı; “Dün eğitimle ilgili bir çalıştay gerçekleştirdik. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırmak ve kalitesini geliştirmek için tüm okul ve kurumlarda faaliyetler planladık. Eğitim bizim için, geleceğimiz için çok önemli. Bu sebeple bu konuyu önemsiyorum. Daha önce Balıkesir’de BENGİ Projesini hayata geçirmiştik. Proje ile öğrencilerimize değerler eğitimini vermeyi, çocuklarımıza bilimde, sanatta, sporda, kültürde ve sosyal alanlarda yapacağı bütün çalışmalarda değerler eğitimiyle buluşturmayı amaçladık. Öğrencilerimize bu proje kapsamında okuma alışkanlığı kazandırmayı ve okul çalışmalarında çeşitli okuma etkinliklerine yer verdik. Okullarımıza çeşitli mesleklerden kariyer yapmış kişileri davet edilerek hem değerler eğitiminde hem de çocuklara meslek seçimlerinde rehberlik yapmaları sağladık. Bu sayede eğitim öğretim çalışmalarına toplumsal katılımı sağladık. Buna benzer bir projeyi de AHENK adıyla burada hayata geçirmeyi istiyoruz. Yakın zamanda bunun duyurusunu yapacağız. Proje ile okullarımızda değerler eğitimine özen göstererek her okulda 1 saat kitap okuma saati yapacağız. Projemizin tanıtılması ve vatandaşlara duyurulması noktasında basınımızla ortak çalışmalar yapacağız. Şimdiden hepinize teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin 5’inci Başkanı olarak seçilen İdris Taş, iyi dilekleri için Vali Yazıcı’ya teşekkür ederek Antalya’nın daha ileriye gitmesi için yapılacak tüm projelere destek vermeye hazır olduklarını belirtti.
 
Tüm haberler için tıklayınız
Kaynak http://www.antalya.gov.tr/antalyadaki-hedeflerimizin-gerceklesmesi-noktasinda-basin-en-onemli-destekcimiz
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 2 2 0 0 6 2 4 6
Trabzonspor 2 2 0 0 3 0 3 6
Alanyaspor 2 1 1 0 7 5 2 4
Beşiktaş 2 1 1 0 4 3 1 4
Gaziantep FK 2 1 1 0 2 1 1 4
Başakşehir FK 1 1 0 0 4 0 4 3
Giresunspor 2 1 0 1 3 3 0 3
Antalyaspor 2 1 0 1 1 1 0 3
Galatasaray 2 1 0 1 1 1 0 3
Kayserispor 2 1 0 1 1 1 0 3
Fenerbahçe 1 0 1 0 3 3 0 1
Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
Ümraniyespor 2 0 1 1 3 4 -1 1
MKE Ankaragücü 2 0 1 1 0 1 -1 1
Sivasspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
Hatayspor 1 0 0 1 0 1 -1 0
Fatih Karagümrük 1 0 0 1 2 4 -2 0
İstanbulspor 2 0 0 2 0 3 -3 0

guclumanset.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

Güçlü Manşet